Geriausi “Android” įsilaužimai išmaniojo telefono patirčiai pagerinti

“Android” išmanieji telefonai yra vieni populiariausių įrenginių pasaulyje. Juose gausu funkcijų ir ypatybių, kurios palengvina mūsų gyvenimą, tačiau visada yra būdų, kaip pagerinti patirtį. Šiame straipsnyje nagrinėsime keletą geriausių “Android” hakų, kurie pagerins jūsų išmaniojo telefono patirtį.

Pritaikykite pagrindinį ekraną
Vienas geriausių “Android” dalykų yra galimybė pritaikyti savo pagrindinį ekraną. Galite rinktis įvairius valdiklius, piktogramas ir ekrano užsklandas, kad telefonas atrodytų taip, kaip norite. Galite net atsisiųsti trečiųjų šalių paleidimo programas, pavyzdžiui, “Nova Launcher” arba “Apex Launcher”, kad visiškai pakeistumėte savo pagrindinio ekrano išvaizdą.

Pagerinkite akumuliatoriaus veikimo trukmę
Išmaniųjų telefonų baterijos veikimo trukmė visada kelia susirūpinimą, tačiau yra būdų, kaip ją pagerinti. Pirmiausia įsitikinkite, kad naudojate naujausią “Android” versiją, nes atnaujinimuose dažnai būna patobulinta akumuliatoriaus veikimo trukmė. Taip pat galite išjungti nenaudojamas funkcijas, pavyzdžiui, “Bluetooth” ar NFC. Kitas patarimas – naudoti tamsųjį režimą, nes jis gali gerokai sumažinti ekrano naudojamos energijos kiekį.

Įjunkite programuotojo parinktis
“Android” turi paslėptą kūrėjų meniu, kuriame yra įvairių išplėstinių nustatymų. Norėdami įjungti kūrėjų parinktis, eikite į Nustatymai > Apie telefoną ir septynis kartus bakstelėkite surinkimo numerį. Įjungę šią funkciją, galėsite pasiekti tokius nustatymus kaip USB derinimas, kuris leidžia prijungti telefoną prie kompiuterio ir vykdyti komandas.

Našumo gerinimas
Jei telefonas veikia vangiai, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte našumą. Pirma, išvalykite talpyklos skirsnį eidami į “Settings” > “Storage” > “Cached data” ir bakstelėkite “Clear Cache”. Taip pat galite išjungti animacijas eidami į “Developer Options” ir išjungdami šiuos nustatymus: lango animacijos skalę, perėjimo animacijos skalę ir animatoriaus trukmės skalę.

Darykite ekrano nuotraukas
Ekrano nuotraukų darymas yra naudinga funkcija, kurią galima naudoti įvairiais tikslais. Norėdami padaryti ekrano nuotrauką, vienu metu paspauskite ir palaikykite įjungimo mygtuką ir garsumo mažinimo mygtuką. Ekrano nuotrauka bus išsaugota galerijoje.

Naudokite “Google Assistant
Google asistentas” yra virtualus asistentas, kuris gali padėti atlikti įvairias užduotis. Norėdami jį suaktyvinti, pasakykite “Hey Google” arba paspauskite ir palaikykite pradžios mygtuką. Naudodami “Google Assistant” galite nustatyti priminimus, skambinti telefonu, siųsti tekstinius pranešimus ir dar daugiau.

Naudokite “Google” nuotraukas
“Google Photos” – tai debesyje esanti nuotraukų saugojimo paslauga, integruota į “Android”. Ji automatiškai daro atsargines nuotraukų ir vaizdo įrašų kopijas į debesį ir taip atlaisvina vietą telefone. Be to, nuotraukas galite pasiekti iš bet kurio prietaiso, turinčio interneto ryšį.

Naudokite “Google” žemėlapius
“Google” žemėlapiai yra esminė “Android” naudotojų programa. Joje pateikiami išsamūs žemėlapiai, nurodymai ir eismo informacija. Ją taip pat galite naudoti vietinėms įmonėms ir restoranams rasti.

Naudokite “Google Drive
Google diskas yra debesų saugyklos paslauga, leidžianti saugoti ir bendrinti failus. Failus galite pasiekti iš bet kurio interneto ryšį turinčio įrenginio. Be to, “Google Drive” siūlo bendradarbiavimo įrankius, leidžiančius dirbti su dokumentais kartu su kitais realiuoju laiku.

Naudokite VPN
VPN – tai virtualus privatus tinklas, kuris gali padėti apsaugoti jūsų privatumą ir saugumą internete. Jis šifruoja jūsų interneto srautą ir slepia jūsų IP adresą, todėl įsilaužėliams sunku sekti jūsų veiklą internete. Yra daug VPN paslaugų, įskaitant “NordVPN” ir “ExpressVPN”.

Išjunkite “Bloatware
Išpūsta programinė įranga – tai iš anksto telefone įdiegta programinė įranga, kuri dažnai yra nereikalinga. Išjungę išpūstą programinę įrangą galite atlaisvinti vietos saugykloje ir pagerinti našumą. Norėdami išjungti išpūstą programinę įrangą, eikite į “Settings” > “Apps” ir raskite programą, kurią norite išjungti. Bakstelėkite ją, tada bakstelėkite Išjungti.

Šaknų įsišaknijimas telefone
Telefono įsišaknijimas suteikia prieigą prie išplėstinių funkcijų ir nustatymų, kurie neprieinami įprastiems naudotojams. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad netinkamai atlikus telefono įsišaknijimą gali būti panaikinta garantija ir galimai sugadintas prietaisas. Jei nuspręsite įsišaknyti telefoną, būtinai kruopščiai ištirkite procesą ir naudokite patikimą įsišaknijimo įrankį.

Naudokite pasirinktinę ROM
Pasirinktinė ROM yra modifikuota “Android” versija, kurioje gali būti papildomų funkcijų ir pritaikymo parinkčių. Įdiegus pasirinktinę ROM taip pat galima pagerinti našumą ir baterijos veikimo laiką. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinktinės ROM diegimas gali būti sudėtingas procesas, o neteisingai jį atlikus gali būti sugadintas telefonas.

Įjunkite vienos rankos režimą
Vienos rankos režimas yra naudinga funkcija, kuri gali palengvinti naudojimąsi telefonu viena ranka. Norėdami įjungti vienos rankos režimą, eikite į “Settings” > “Display” > “One-handed mode” ir įjunkite jį. Įjungę režimą viena ranka galite įjungti braukdami pirštu nuo ekrano krašto.

Naudokite lėktuvo režimą
Lėktuvo režimas yra greitas ir paprastas būdas taupyti akumuliatoriaus energiją. Jis išjungia visus belaidžius ryšius, įskaitant “Wi-Fi”, mobiliuosius duomenis ir “Bluetooth”. Norėdami įjungti lėktuvo režimą, braukite žemyn nuo ekrano viršaus ir bakstelėkite lėktuvo piktogramą.

Naudokite navigaciją gestais
Gestų navigacija yra nauja “Android” funkcija, leidžianti naršyti telefone naudojant gestus, o ne mygtukus. Norėdami įjungti navigaciją gestais, eikite į “Settings” > “System” > “Gestures” > “System Navigation” ir pasirinkite “Gestų navigacija”.

Naudokite išmanųjį užraktą
Išmanusis užraktas – tai funkcija, leidžianti atrakinti telefoną neįvedant prieigos kodo arba šablono. Galite nustatyti, kad funkcija “Smart Lock” automatiškai atrakintų telefoną, kai esate patikimoje vietoje arba prisijungę prie patikimo prietaiso. Norėdami nustatyti “Smart Lock”, eikite į “Settings” > “Security” > “Smart Lock”.

Naudokite “Android Auto
Android Auto – tai funkcija, leidžianti prijungti telefoną prie automobilio informacijos ir pramogų sistemos. Ji suteikia saugų ir patogų būdą naudotis telefono funkcijomis vairuojant. Norėdami naudotis “Android Auto”, atsisiųskite programą iš “Google Play” parduotuvės ir prijunkite telefoną prie automobilio informacijos ir pramogų sistemos.

Naudokite ekrano prisegimą
Ekrano prisegimas – tai funkcija, leidžianti užrakinti telefoną prie konkrečios programos. Tai gali būti naudinga, jei norite kam nors paskolinti savo telefoną, bet norite, kad jis naudotųsi tik tam tikra programa. Norėdami įjungti ekrano prisegimo funkciją, eikite į “Settings” > “Security” > “Screen pinning” ir įjunkite ją. Norėdami naudoti ekrano prisegimą, atidarykite programą, kurią norite prisegti, braukite aukštyn nuo ekrano apačios ir bakstelėkite prisegimo piktogramą.

Svečio režimo naudojimas
Svečio režimas – tai funkcija, leidžianti sukurti atskirą naudotojo profilį, kad jūsų telefonu galėtų naudotis kitas asmuo. Tai gali būti naudinga, jei norite kam nors paskolinti savo telefoną, bet nenorite, kad jis turėtų prieigą prie jūsų asmeninės informacijos. Norėdami įjungti svečio režimą, vilkite žemyn nuo ekrano viršaus, bakstelėkite savo profilio nuotrauką ir pasirinkite Svečias.

Apibendrinant, “Android” išmaniuosiuose telefonuose gausu funkcijų ir ypatybių, kurios palengvina mūsų gyvenimą, tačiau visada yra būdų, kaip pagerinti patirtį. Pritaikydami pagrindinį ekraną, pagerindami akumuliatoriaus veikimo trukmę, įjungdami kūrėjų parinktis, pagerindami našumą, darydami ekrano nuotraukas, naudodami “Google Assistant”,

 

Leave a Comment