Geriausios naujos funkcijos naujausiame “iOS” atnaujinime?

Milijonai “Apple” naudotojų visame pasaulyje visada labai laukia naujausio “iOS” atnaujinimo. Kasmet technologijų milžinė pristato naujų funkcijų ir patobulinimų, kad naudotojų patirtis būtų sklandesnė ir malonesnė. Naujausias “iOS” atnaujinimas, “iOS 15”, nenuvylė ir į “iPhone”, “iPad” ir “iPod touch” įdiegė daugybę naujų funkcijų. Šiame straipsnyje apžvelgsime geriausias naujas naujausio “iOS” atnaujinimo funkcijas.

Fokusavimo režimas
Pirmoji nauja “iOS 15” funkcija, kuri išsiskiria iš kitų, yra fokusavimo režimas. Ši funkcija leidžia naudotojams filtruoti pranešimus ir kitus dėmesį blaškančius dalykus pagal atliekamą užduotį. Naudodami “Focus Mode” galite sukurti pasirinktinius profilius, kuriuose pirmenybė teikiama konkrečioms programoms ir žmonėms, o pranešimai ir kiti trukdžiai iš kitų programų ar kontaktų filtruojami. Pavyzdžiui, galite sukurti profilį “Darbas”, kuriame leidžiama naudoti tik su darbu susijusias programas ir kontaktus ir filtruojami pranešimai iš socialinės žiniasklaidos ar kitų pramoginių programų.

Tiesioginis tekstas
“Live Text” yra dar viena įdomi “iOS 15” įdiegta funkcija. Ji naudoja įrenginyje esantį intelektą, kad atpažintų tekstą nuotraukose, ir leidžia įvairiais būdais sąveikauti su tuo tekstu. Naudodami “Live Text” galite kopijuoti ir įklijuoti tekstą iš nuotraukų, skambinti telefono numeriais, lankytis interneto svetainėse ir net versti tekstą į kitas kalbas. Ši funkcija veikia realiuoju laiku ir yra neįtikėtinai tiksli, todėl keičia žaidimo taisykles visiems, kuriems reikia iš nuotraukų išgauti informaciją.

“FaceTime” patobulinimai
“Apple” “iOS 15” gerokai patobulino “FaceTime”, kad ji taptų patogesnė ir funkcionalesnė. Dabar naudotojai skambučių metu gali dalytis savo ekranais, todėl lengviau bendradarbiauti ar ką nors parodyti kitiems. Be to, “Apple” įdiegė erdvinio garso ir balso izoliacijos funkcijas, todėl galite jaustis taip, tarsi būtumėte tame pačiame kambaryje kaip ir asmuo, su kuriuo kalbate. Be to, dabar galite planuoti “FaceTime” pokalbius, kad būtų lengviau derinti veiksmus su žmonėmis, esančiais skirtingose laiko juostose.

Tiesioginis tekstas fotoaparate
Tiesioginį tekstą galima rašyti ne tik nuotraukose, bet jis realiuoju laiku veikia ir “Camera” programoje. Naudodami “Live Text” kameros programėlėje galite nukreipti kamerą į tekstą, o telefonas jį atpažins ir galėsite įvairiais būdais su juo sąveikauti. Pavyzdžiui, šią funkciją galite naudoti norėdami greitai nukopijuoti ir įklijuoti telefono numerius, adresus ar kitą informaciją, neįvesdami jos rankiniu būdu.

Pertvarkyti žemėlapiai
Programoje “iOS 15” “Apple Maps” žemėlapiai buvo iš esmės pertvarkyti, todėl jie tapo tikslesni ir patogesni naudoti. Naujuose žemėlapiuose yra išsamesni miestų žemėlapiai, naujos tranzito funkcijos ir patobulintos važiavimo kryptys. Be to, “Apple” pridėjo naujų 3D orientyrų, todėl lengviau orientuotis nepažįstamose vietovėse.

Orų programėlės pertvarkymas
Programėlė “Orai” “iOS 15” taip pat iš esmės pertvarkyta, joje pateikiama išsamesnė orų informacija ir patobulinta sąsaja. Dabar programėlėje yra išsamesnė grafika, kuri suteikia daugiau įspūdžių. Be to, orų programėlėje atsirado naujų funkcijų, pavyzdžiui, pranešimai apie nepalankias oro sąlygas, informacija apie oro kokybę ir orų žemėlapiai.

“Safari” skirtukų grupės
Programoje “Safari” “iOS 15” taip pat įvyko reikšmingų pokyčių – joje atsirado skirtukų grupės. Naudodami “Tab Groups” galite išsaugoti skirtukų rinkinius ir lengvai juos perjungti, kad būtų lengviau valdyti kelis atidarytus skirtukus. Ši funkcija ypač naudinga tiems, kurie vienu metu dirba su keliais projektais arba tiria temas, kurioms reikia kelių skirtukų.

“iCloud+
Kompanija “Apple” sistemoje “iOS 15” pristatė “iCloud+”, į kurią įtraukta nauja privatumo funkcija “Private Relay”. Ši funkcija šifruoja jūsų interneto srautą ir siunčia jį per dvi atskiras interneto retransliacijas, taip užtikrindama, kad jūsų naršymo veikla išliktų privati. Be to, “iCloud+” apima neribotą “HomeKit Secure Video” kiekį, todėl jūsų namų apsaugos kameroms suteikiama daugiau saugyklos.

Piniginės patobulinimai
“iOS 15” programėlėje “Wallet” atlikta keletas patobulinimų, todėl lengviau tvarkyti savo skaitmenines korteles ir raktus. Naudodami “iOS 15”, dabar į programėlę “Wallet” galite įtraukti vairuotojo pažymėjimą arba valstybės tapatybės kortelę, kad prireikus galėtumėte lengviau nešiotis ir pasiekti savo tapatybės kortelę. Be to, programėle “Wallet” galite atrakinti savo automobilį, namus ar viešbučio kambarį, jei spyna palaiko “Apple HomeKit”.

Tiesioginis tekstas “Spotlight” paieškoje
“Spotlight” paieška yra neįtikėtinai naudinga “iPhone” funkcija, leidžianti naudotojams greitai ieškoti bet ko telefone. Į “iOS 15” “Apple” “Spotlight” paiešką papildė “Live Text” funkcija, leidžiančia ieškoti teksto nuotraukose ar ekrano nuotraukose. Pavyzdžiui, jei nufotografuosite restorano vizitinę kortelę, dabar “Spotlight” paieškoje galėsite ieškoti restorano pavadinimo ir programa atpažins nuotraukoje esantį tekstą.

Naujos prieinamumo funkcijos
“Apple” visada siekė, kad jos produktai būtų prieinami visiems, ir “iOS 15” nėra išimtis. Naujausiame “iOS” atnaujinime įdiegtos kelios naujos prieinamumo funkcijos, pavyzdžiui, “AssistiveTouch”, leidžianti naudotojams valdyti savo įrenginį neliečiant ekrano. Be to, “Apple” papildė savo ekrano skaitymo technologiją “VoiceOver” naujomis funkcijomis, kurios palengvina navigaciją ir sąveiką su prietaise esančiu turiniu.

Naujos privatumo funkcijos
“Apple” visada teikė pirmenybę naudotojų privatumui, todėl “iOS 15” įdiegta keletas naujų funkcijų, kurios didina privatumą ir saugumą. Naudodama “Mail Privacy Protection” funkciją “Apple” blokuoja sekimo programas, kad jos nesužinotų, kada atidarote el. laišką, ar jūsų IP adreso. Be to, programėlių privatumo ataskaitos suteikia skaidrumo, kaip programėlės naudoja jūsų duomenis, todėl galite priimti pagrįstus sprendimus, kokias programėles norite naudoti.

Apibendrinant galima teigti, kad “iOS 15” yra reikšmingas atnaujinimas, kuriame “iPhone”, “iPad” ir “iPod touch” įdiegta daug naujų funkcijų ir patobulinimų. Nuo naujo “Focus” režimo iki “Live Text” ir “FaceTime” patobulinimų – “Apple” pridėjo keletą įdomių funkcijų, kurios pagerina naudotojo patirtį. Be to, naujos prieinamumo ir privatumo funkcijos rodo “Apple” įsipareigojimą padaryti savo produktus prieinamus ir saugius visiems. Apskritai “iOS 15” yra privalomas atnaujinimas visiems “iPhone” naudotojams, todėl negalime sulaukti, kada pamatysime, kokias naujas funkcijas “Apple” pristatys ateityje.

Leave a Comment