Geriausios naujos naujausios “Windows” versijos funkcijos

“Windows” yra viena iš plačiausiai naudojamų operacinių sistemų pasaulyje, o su kiekviena nauja versija ji vis tobulėja ir tobulėja. Naujausia “Windows” versija – “Windows 11” – buvo išleista 2021 m. spalio mėn. ir joje įdiegta daug naujų ir įdomių funkcijų, dėl kurių ji yra patogesnė ir efektyvesnė nei bet kada anksčiau. Šiame straipsnyje atidžiau apžvelgsime kai kurias geriausias naujas “Windows 11” funkcijas.

Perdarytas pradžios meniu
Vienas iš labiausiai pastebimų “Windows 11” pakeitimų yra pertvarkytas pradžios meniu. Kitaip nei ankstesnėse “Windows” versijose, “Windows 11” pradžios meniu yra centruotas, jame yra prisegtos programos, naujausi failai, rekomenduojamas turinys ir galimybė greitai išjungti arba iš naujo paleisti įrenginį. Pradžios meniu taip pat yra paieškos juosta, kurioje galite ieškoti failų, programų, nustatymų ir kt.

Nauji “Snap” maketai ir “Snap” grupės
Sistemoje “Windows 11” pristatomi nauji “Snap” išdėstymai ir “Snap” grupės, kurie palengvina skirtingų langų tvarkymą ir daugiafunkcinę užduotį. Naudodami momentinius išdėstymus galite greitai išdėstyti kelis langus ekrane pagal iš anksto nustatytus išdėstymus, pavyzdžiui, greta vienas kito, sudėtus vienas ant kito arba tinklelyje. Naudodami “Snap” grupes galite išsaugoti ir atkurti programų išdėstymus, kad galėtumėte greitai perjungti skirtingas darbo erdves.

Patobulintas jutiklinių įrenginių palaikymas
Sistema “Windows 11” optimizuota lietimui jautriems įrenginiams, pavyzdžiui, planšetiniams kompiuteriams ir nešiojamiesiems kompiuteriams “2-in-1”. Naujoji jutiklinė klaviatūra turi didesnius klavišus, kuriuos lengviau paspausti, ir joje yra nauji braukimo gestai rašymui ir redagavimui. Jutiklinio kilimėlio gestai taip pat buvo atnaujinti, kad būtų lengviau naršyti ir perjungti įvairias programas.

“Microsoft Teams” integracija
Microsoft Teams” yra populiari bendradarbiavimo priemonė, plačiai naudojama darbo vietoje, o “Windows 11” apima vietinę integraciją su “Teams”. Naudodamiesi naująja “Teams” integracija galite greitai pasiekti “Teams” pokalbius, susitikimus ir failus tiesiai iš užduočių juostos.

Nauja “Microsoft Store” parduotuvė
“Microsoft Store” “Windows 11” buvo visiškai pertvarkyta, ir dabar joje rasite daugybę programų, žaidimų ir pramoginio turinio. Naujoji “Microsoft Store” taip pat palaiko įvairesnius programų formatus, įskaitant “Progressive Web Apps” (PWA), “Win32” programas ir “Universal Windows Platform” (UWP) programas.

Geresnis našumas
Į “Windows 11” įtraukta keletas našumo patobulinimų, dėl kurių ji veikia greičiau ir efektyviau nei ankstesnės versijos. Naujojoje “Windows” versijoje naudojama mažiau atminties, be to, įdiegta nauja funkcija “Snap Memory”, kuri paskirsto atmintį aktyvioms programoms, todėl jos veikia greičiau ir sklandžiau.

Virtualūs darbastaliai
Virtualūs darbalaukiai – tai galinga produktyvumo priemonė, leidžianti sukurti kelis darbalaukius skirtingoms užduotims ar projektams atlikti. Į “Windows 11” įdiegta virtualiųjų darbalaukių vietinė parama, todėl lengviau perjungti skirtingas darbo erdves ir tvarkyti programas bei failus.

Nauji valdikliai
Funkcija “Widgets” sistemoje “Windows 11” leidžia pasiekti naujienas, orus, sportą ir kitą turinį tiesiai iš darbalaukio. Naujieji valdikliai yra pritaikomi, juose galima rasti įvairaus turinio iš įvairių šaltinių.

“Xbox Game Pass” integracija
Xbox Game Pass – tai prenumerata paremta žaidimų paslauga, suteikianti prieigą prie šimtų žaidimų kompiuteryje ir Xbox konsolėje. Į “Windows 11” įdiegta vietinė integracija su “Xbox Game Pass”, todėl lengviau rasti ir žaisti mėgstamus žaidimus.

Patobulintas saugumas
Į “Windows 11” įtraukta keletas naujų saugumo funkcijų, įskaitant patobulintą apsaugą nuo kenkėjiškų programų, patobulintą šifravimą ir integruotą aparatinės įrangos saugumo funkcijų, tokių kaip TPM 2.0, palaikymą. Naujojoje “Windows” versijoje taip pat įdiegta nauja funkcija “Windows Hello”, leidžianti prisijungti prie įrenginio naudojant veido arba piršto atspaudą.

Windows 11 – tai įdomi nauja “Windows” versija, kurioje įdiegta daug naujų ir patobulintų funkcijų. Nuo pertvarkyto pradžios meniu ikigalingų virtualiųjų darbalaukių ir patobulinto saugumo, “Windows 11” siūlo daugybę įrankių ir galimybių, kurios padės jums būti produktyvesniems ir veiksmingesniems darbe ir asmeniniame gyvenime. Su patobulintu jutikliniu palaikymu, “Microsoft Teams” integracija ir nauja “Microsoft Store”, “Windows 11” sukurta taip, kad sklandžiai veiktų įvairiuose įrenginiuose ir užtikrintų vientisą naudotojo patirtį.

Nesvarbu, ar esate studentas, profesionalas, ar paprastas naudotojas, “Windows 11” turi ką pasiūlyti. Dėl naujų funkcijų ir patobulinto našumo ji yra idealus pasirinkimas visiems, kuriems reikia patikimos ir patogios naudoti operacinės sistemos. Taigi, jei dar neperėjote prie “Windows 11”, dabar yra puikus metas tai padaryti ir pradėti naudotis visomis įdomiomis naujomis jos funkcijomis ir galimybėmis.

Leave a Comment