Galingiausias “Android” mobilusis procesorius

Mobiliųjų technologijų pasaulyje procesoriai atlieka lemiamą vaidmenį nustatant prietaiso našumą. Procesorius yra bet kurio mobiliojo prietaiso širdis, jis atsakingas už instrukcijų vykdymą ir operacijų atlikimą. Mobiliojo prietaiso procesorius iš esmės yra miniatiūrinis kompiuteris, galintis atlikti milijardus skaičiavimų per sekundę. Šiame straipsnyje panagrinėsime galingiausią mobiliųjų įrenginių procesorių “Android” ir jo galimybes.

Bėgant metams procesorių technologijos sparčiai tobulėjo, ir dabar mobiliuosiuose įrenginiuose įrengti vieni galingiausių procesorių pasaulyje. Vienas galingiausių šiuo metu “Android” mobiliuosiuose įrenginiuose esančių procesorių yra “Qualcomm Snapdragon 888”.

Qualcomm Snapdragon 888 yra naujausias pavyzdinis Qualcomm procesorius, apie kurį buvo paskelbta 2020 m. gruodžio mėn. Šis procesorius sukurtas naudojant 5 nm gamybos procesą, o tai reiškia, kad jis yra neįtikėtinai mažas ir efektyviai naudoja energiją. Jis turi aštuonis apdorojimo branduolius, įskaitant vieną itin greitą “Cortex-X1” branduolį, tris didelio našumo “Cortex-A78” branduolius ir keturis efektyvius “Cortex-A55” branduolius.

Į “Snapdragon 888” taip pat įdiegtas “Adreno 660” grafinis procesorius, kuris yra vienas galingiausių mobiliesiems įrenginiams skirtų GPU. Šis GPU gali užtikrinti iki 35 % spartesnį grafikos atvaizdavimą, palyginti su “Snapdragon 865” procesoriuje esančiu “Adreno 650” GPU. Jis taip pat palaiko naujausias grafikos API, tokias kaip “Vulkan 1.1” ir “DirectX 12”, kurios leidžia patirti tikroviškesnius ir labiau įtraukiančius žaidimus.

Procesoriuje “Snapdragon 888” taip pat įdiegtas galingas vaizdo signalų procesorius (ISP), palaikantis iki trijų vienu metu veikiančių kamerų, kurių kiekvienos skiriamoji geba siekia iki 28 megapikselių. Šis ISP gali apdoroti 2,7 gigapikselio per sekundę, o tai reiškia, kad jis gali žaibiškai fiksuoti ir apdoroti aukštos kokybės vaizdus ir vaizdo įrašus.

Dar viena svarbi “Snapdragon 888” savybė – 5G tinklų palaikymas. Šiame procesoriuje yra “Qualcomm” trečiosios kartos X60 5G modemas, kuris palaiko tiek sub-6GHz, tiek mmWave 5G dažnių juostas. Jis taip pat palaiko “Wi-Fi 6” ir “Bluetooth 5.2”, o tai reiškia, kad gali prisijungti prie naujausių belaidžių tinklų ir įrenginių.

Vienas svarbiausių “Snapdragon 888” privalumų yra jo dirbtinio intelekto galimybės. Šiame procesoriuje yra šeštos kartos “Qualcomm AI Engine”, galintis atlikti iki 26 trilijonų operacijų per sekundę (TOPS). Jis taip pat palaiko naujausias dirbtinio intelekto programas, tokias kaip “TensorFlow Lite” ir “PyTorch”, kurios leidžia kūrėjams kurti pažangias dirbtinio intelekto programas ir patirtį.

“Snapdragon 888” taip pat palaiko “Qualcomm” “Snapdragon Elite Gaming” funkcijas, kurios apima tokias funkcijas kaip “Game Quick Touch”, kuri sumažina jutiklinio jutiklio vėlavimą, ir “Game Color Plus”, kuri pagerina spalvų sodrumą ir kontrastą, kad žaidimų patirtis būtų labiau įtraukianti.

“Snapdragon 888” jau įdiegta keliuose pavyzdiniuose “Android” įrenginiuose, įskaitant “Samsung Galaxy S21”, “OnePlus 9” ir “Xiaomi Mi 11”. Šie prietaisai sulaukė puikių atsiliepimų dėl savo našumo ir galimybių, o “Snapdragon 888” buvo svarbus jų sėkmės veiksnys.

Lyginamuosiuose bandymuose “Snapdragon 888” pademonstravo reikšmingą našumo pagerėjimą, palyginti su savo pirmtaku “Snapdragon 865”. Procesorių lyginamajame teste “Geekbench 5” “Snapdragon 888” surinko 1123 vieno branduolio ir 3788 kelių branduolių taškus, o tai yra gerokai daugiau, palyginti su “Snapdragon 865” rezultatu – 912 vieno branduolio ir 3334 kelių branduolių taškų.

Į grafiką orientuotame “3DMark” lyginamajame teste “Snapdragon 888” surinko 7112 taškų, t. y. 20 % daugiau nei “Snapdragon 865” (5939 taškai). Šie lyginamojo testo rezultatai rodo, kad “Snapdragon 888” yra vienas galingiausių šiuo metu “Android” mobiliesiems įrenginiams skirtų procesorių.

Be “Snapdragon 888”, yra ir kitų galingų “Android” įrenginiams skirtų procesorių, įskaitant “Samsung Exynos 2100” ir “MediaTek Dimensity 1200”. Tačiau “Snapdragon 888” plačiai laikomas galingiausiu ir daugybę funkcijų turinčiu “Android” įrenginiams skirtu procesoriumi.

Samsung Exynos 2100 yra dar vienas pavyzdinis procesorius, naudojamas naujausioje Samsung Galaxy S21 serijoje. Jis, kaip ir “Snapdragon 888”, sukurtas pagal 5 nm gamybos procesą ir turi panašias branduolių konfigūracijas: vieną “Cortex-X1” branduolį, tris “Cortex-A78” branduolius ir keturis “Cortex-A55” branduolius. Jis taip pat turi galingą “Mali-G78” grafinį procesorių, galintį užtikrinti aukštos kokybės grafikos našumą.

Tačiau lyginamuosiuose bandymuose “Snapdragon 888” pademonstravo geresnį našumą, palyginti su “Exynos 2100”. Procesoriaus lyginamajame teste “Geekbench 5” “Exynos 2100” surinko 1079 vieno branduolio ir 3067 kelių branduolių taškus, t. y. mažiau nei “Snapdragon 888”. Panašiai ir “3DMark” lyginamajame teste “Exynos 2100” surinko 6392 taškus, t. y. mažiau nei “Snapdragon 888”.

MediaTek Dimensity 1200 yra dar vienas galingas procesorius, naudojamas keliuose aukštos klasės “Android” įrenginiuose, įskaitant Realme GT ir Xiaomi Redmi K40 Pro+. Jis sukurtas pagal 6 nm gamybos procesą ir turi panašią branduolių konfigūraciją kaip ir “Snapdragon 888”: vieną “Cortex-A78” branduolį, tris “Cortex-A78” branduolius ir keturis “Cortex-A55” branduolius. Jis taip pat turi galingą “Mali-G77 MC9” grafikos procesorių, užtikrinantį aukštos kokybės grafikos našumą.

Lyginamuosiuose testuose “Dimensity 1200” pademonstravo panašų našumą kaip ir “Snapdragon 888”. Procesorių lyginamajame teste “Geekbench 5” “Dimensity 1200” surinko 976 vieno branduolio ir 3607 kelių branduolių taškus, t. y. šiek tiek mažiau nei “Snapdragon 888”. Tačiau “3DMark” lyginamajame teste “Dimensity 1200” surinko 7169 taškus, t. y. šiek tiek daugiau nei “Snapdragon 888”.

Nors “Snapdragon 888” plačiai laikomas galingiausiu “Android” įrenginiams skirtu procesoriumi, svarbu pažymėti, kad prie bendro mobiliojo įrenginio našumo prisideda ir kiti veiksniai. Šie veiksniai apima operatyviąją atmintį, saugyklą, ekrano skiriamąją gebą ir programinės įrangos optimizavimą.

Apibendrinant galima teigti, kad “Qualcomm Snapdragon 888” šiuo metu yra galingiausias “Android” įrenginiams skirtas procesorius. Jis sukurtas pagal 5 nm gamybos procesą ir turi galingą CPU, GPU, ISP ir dirbtinio intelekto variklį. Jis taip pat palaiko 5G tinklus ir naujausias belaidžio ryšio technologijas. Procesorius “Snapdragon 888” jau buvo įdiegtas keliuose pavyzdiniuose “Android” įrenginiuose ir sulaukė puikių atsiliepimų dėl savo našumo ir galimybių. Nors “Android” įrenginiams galima įsigyti ir kitų galingų procesorių, “Snapdragon 888” yra aukščiausios klasės “Android” įrenginių procesorius.

Leave a Comment