Kaip pašalinti virusą iš “Android” telefono

“Android” telefonai labai populiarūs dėl patogumo, pritaikymo funkcijų ir aukščiausios klasės našumo. Tačiau, didėjant “Android” telefonų populiarumui, kenkėjiškos programos ir virusai taip pat tapo dažna problema. Šie virusai gali sugadinti telefoną, pavogti asmeninę informaciją ir net padaryti jį nenaudojamą. Todėl būtina žinoti, kaip pašalinti virusą iš “Android” telefono.

Šiame straipsnyje aptarsime viruso pašalinimo iš “Android” telefono veiksmus.

1 veiksmas: nustatykite virusą

Pirmasis žingsnis šalinant virusą iš “Android” telefono – nustatyti virusą. Kai kurie dažniausi virusu užkrėsto telefono požymiai yra šie:

 1. Lėtas veikimas
 2. Per didelis iššokančiųjų langų ir reklamų kiekis
 3. Keistos programos, kurių neįdiegėte
 4. Akumuliatoriaus išsikrovimas
 5. Perkaitimas
 6. Neįprastas duomenų naudojimas
 7. Atsitiktiniai perkrovimai ir gedimai

Jei pastebėjote bet kurį iš šių simptomų, jūsų telefonas gali būti užkrėstas virusu. Tačiau šiuos simptomus gali sukelti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, maža atmintis, pasenusi programinė įranga arba aparatinės įrangos problemos. Todėl svarbu atlikti nuskaitymą, kad įsitikintumėte, ar jūsų telefonas iš tiesų užkrėstas virusu.

2 veiksmas: Įdiekite antivirusinę programą

Kitas žingsnis šalinant virusą iš “Android” telefono – įdiegti antivirusinę programą. “Google Play” parduotuvėje yra daug antivirusinių programų, kuriomis galima nuskaityti ir pašalinti virusus iš telefono. Kai kurios populiarios antivirusinės programos yra “Avast”, “Norton”, “McAfee” ir “Bitdefender”.

Įdiegę antivirusinę programą, atlikite visą sistemos skenavimą, kad aptiktumėte ir pašalintumėte visus virusus. Skenavimo procesas gali užtrukti, priklausomai nuo telefono atminties dydžio ir įdiegtų programų skaičiaus.

3 veiksmas: pašalinkite įtartinas programas

Virusai dažnai prisidengia teisėtomis programėlėmis. Todėl svarbu pašalinti visas įtartinas programėles, kurias galbūt neseniai įdiegėte. Norėdami pašalinti programėlę, eikite į telefono nustatymus, tada į skyrių “Programėlės” arba “Programėlių tvarkyklė”. Čia pamatysite visų telefone įdiegtų programėlių sąrašą. Ieškokite nepažįstamų ar įtartinų programėlių ir jas pašalinkite.

4 veiksmas: išvalykite talpyklą ir duomenis

Telefono talpyklos ir duomenų išvalymas gali padėti pašalinti bet kokius virusus, kurie gali slėptis telefono laikinuosiuose failuose. Norėdami išvalyti talpyklą ir duomenis, eikite į telefono nustatymus, tada į skyrių “Saugykla” arba “Saugykla ir USB”. Čia pamatysite visų telefone įdiegtų programų sąrašą. Bakstelėkite programėlę, tada bakstelėkite “Išvalyti talpyklą” arba “Išvalyti duomenis”.

5 veiksmas: Iš naujo nustatykite telefono gamyklinį režimą

Jei pirmiau atlikti veiksmai nepadeda, gali tekti iš naujo nustatyti telefono gamyklinius parametrus. Taip bus ištrinti visi telefone esantys duomenys, įskaitant programėles, adresatus ir failus, ir atkurti pradiniai nustatymai. Prieš atlikdami gamyklinį atstatymą, būtinai sukurkite visų svarbių duomenų atsarginę kopiją.

Norėdami iš naujo nustatyti gamyklinius telefono nustatymus, eikite į telefono nustatymus, tada į skyrių “Atsarginė kopija ir atstatymas”. Čia pamatysite parinktį “Gamyklinių duomenų atkūrimas”. Bakstelėkite ją, tada vadovaukitės ekrane pateikiamomis instrukcijomis ir iš naujo nustatykite telefono duomenis.

6 veiksmas: Prevencija

Prevencija visada geriau nei gydymas. Kad jūsų telefonas nebūtų užkrėstas virusu, vadovaukitės šiais paprastais patarimais:

 1. Įdiekite programas tik iš patikimų šaltinių, pvz., “Google Play Store”.
 2. Nuolat atnaujinkite telefono programinę įrangą iki naujausios versijos.
 3. Venkite spausti įtartinas nuorodas arba atsisiųsti failus iš nepatikimų šaltinių.
 4. Įdiekite antivirusinę programą ir reguliariai atlikite patikrinimus.
 5. Palaikykite švarią telefono saugyklą ištrindami nepageidaujamus failus ir programas.

Apibendrinant, viruso pašalinimas iš “Android” telefono gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, tačiau jis būtinas norint apsaugoti telefoną ir asmeninę informaciją. Pirmasis žingsnis – nustatyti virusą ieškant bendrų požymių, tokių kaip lėtas veikimas, pernelyg daug iššokančiųjų langų ir keistos programos. Nustatę virusą, galite įdiegti antivirusinę programą, pašalinti įtartinas programėles, išvalyti talpyklą ir duomenis ir, jei reikia, iš naujo nustatyti telefono gamyklinius parametrus.

Kad telefonas neužsikrėstų virusu, svarbu diegti programėles tik iš patikimų šaltinių, nuolat atnaujinti telefono programinę įrangą, vengti spausti įtartinas nuorodas ar atsisiųsti failus iš nepatikimų šaltinių, įsidiegti antivirusinę programą ir reguliariai atlikti tikrinimą, taip pat saugoti telefono saugyklą.

Norint pašalinti virusą iš “Android” telefono, reikia kantrybės, kruopštumo ir reguliarios priežiūros. Laikydamiesi šiame straipsnyje minėtų veiksmų ir imdamiesi prevencinių priemonių, galite apsaugoti savo telefoną nuo virusų ir kenkėjiškų programų ir užtikrinti, kad jis veiktų sklandžiai ir efektyviai.

Leave a Comment