Kas geriau “iOS” ar “Android”?

Mobiliųjų įrenginių pasaulyje karaliauja du vardai: “Apple iOS” ir “Google Android”. Šios dvi operacinės sistemos tapo išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių sinonimais ir kiekviena iš jų turi savo gerbėjų ratą. Tačiau kuri iš jų geresnė – “iOS” ar “Android”? Šiame straipsnyje palyginsime šias dvi operacines sistemas keliose pagrindinėse kategorijose, kad galėtumėte nuspręsti, kuri iš jų jums tinka.

Vartotojo sąsaja

Vartotojo sąsaja (VSA) yra pirmas dalykas, kurį pastebėsite bet kurioje operacinėje sistemoje. Tai būdas, kuriuo sąveikaujate su įrenginiu ir naršote po įvairius meniu bei programėles. iOS visada garsėjo švaria, intuityvia vartotojo sąsaja su piktogramų tinkleliu, kurį galima lengvai pertvarkyti pagal savo poreikius. Kita vertus, “Android” yra labiau pritaikoma, nes į pagrindinį ekraną galima pridėti valdiklių ir yra daugiau įvairių dizaino parinkčių. Kai kurie naudotojai pirmenybę teikia “iOS” paprastumui, o kitiems labiau patinka galimybė pritaikyti “Android” įrenginį pagal savo poreikius.

Nugalėtojas: Nelygios. Galiausiai viskas priklauso nuo asmeninių pageidavimų.

Programėlės

Programėlių ekosistema yra labai svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis mobilųjį įrenginį. Tiek “iOS”, tiek “Android” programėlių parduotuvėse galima rasti milijonus programėlių, tačiau tarp jų yra tam tikrų skirtumų. Istoriškai žinoma, kad “iOS” pirmoji gauna naujų programėlių ir atnaujinimų, nes kūrėjai yra linkę teikti pirmenybę platformai, kurioje yra daugiau pasiturinčių naudotojų. Tačiau pastaraisiais metais “Android” juos pasivijo, ir kai kurie kūrėjai dabar savo programėles vienu metu leidžia abiejose platformose. Be to, kai kurios programėlės skirtos tik vienai ar kitai platformai. Pavyzdžiui, “Apple” “iMessage” galima naudoti tik “iOS”, o “Google Maps” turi daugiau funkcijų “Android”.

Nugalėtojas: Lygiosios. Abiejose platformose yra didžiulis programėlių pasirinkimas, tačiau yra keletas išskirtinių platformų programėlių, kurios gali nulemti jūsų apsisprendimą.

Saugumas

Saugumas yra svarbus bet kurio mobiliojo įrenginio aspektas, nes mūsų telefonuose saugoma slapta informacija, pavyzdžiui, slaptažodžiai, asmeniniai kontaktai ir finansiniai duomenys. “iOS” turi geresnę reputaciją nei “Android”, daugiausia dėl to, kad “Apple” griežtai kontroliuoja savo įrenginių techninę ir programinę įrangą. Tai leidžia nuosekliau atnaujinti saugumo naujinius ir apsunkina kenkėjiškų programų skverbimąsi į sistemą. Tačiau pastaraisiais metais “Android” padarė didelę pažangą – įdiegtos tokios funkcijos kaip “Google Play Protect” ir reguliarūs gamintojų saugumo atnaujinimai. Be to, “Android” leidžia smulkiau kontroliuoti programų leidimus, o tai gali padėti naudotojams išvengti galimai kenkėjiškų programų.

Nugalėtojas: “iOS”. Nors pastaraisiais metais “Android” padarė didelę pažangą, uždara “iOS” ekosistema vis dar užtikrina nuosekliausią ir patikimiausią saugumą.

Pritaikymas

Pritaikymas – tai sritis, kurioje “Android” išsiskiria. “Android” įrenginiai yra labai lengvai pritaikomi, todėl naudotojai gali keisti viską – nuo pagrindinio ekrano išdėstymo iki sistemos šrifto. Tokio lygio pritaikymas neįmanomas “iOS” sistemoje, kurios sistema yra labiau užrakinta. Kai kuriems naudotojams labiau patinka galimybė padaryti savo įrenginį tikrai savą, o kitiems labiau patinka paprastesnės “iOS” galimybės.

Nugalėtojas: “Android”. Didesnės “Android” pritaikymo galimybės suteikia naudotojams daugiau galimybių valdyti savo įrenginius.

Atnaujinimai

Laiku gauti atnaujinimus yra svarbu, kad jūsų prietaisas būtų saugus ir turėtų naujausias funkcijas. Istoriškai šioje srityje “iOS” turėjo pranašumą prieš “Android”, nes “Apple” atnaujinimus visiems reikalavimus atitinkantiems įrenginiams išleisdavo tuo pačiu metu. Kita vertus, gamintojai ir operatoriai gali vėluoti atnaujinti “Android”, todėl kai kurie naudotojai gali negauti atnaujinimų kelis mėnesius ar net metus. Tačiau “Google” deda pastangas, kad ši problema būtų išspręsta, imdamasi tokių iniciatyvų kaip “Project Treble” ir “Android One” programa.

Nugalėtojas: “iOS”. Dėl uždaros “Apple” ekosistemos atnaujinimai atliekami nuosekliau ir laiku.

Techninė įranga

Tiek “iOS”, tiek “Android” prietaisai turi įvairios aparatinės įrangos – nuo pradinio lygio iki aukščiausios klasės. “Apple” kontroliuoja ir savo prietaisų techninę, ir programinę įrangą, todėl naudotojo patirtis gali būti vientisesnė. Kita vertus, “Android” naudoja įvairios gamintojų, kurių kiekvienas gali turėti skirtingas aparatinės įrangos konfigūracijas ir pritaikymus. Dėl to gali būti sunkiau užtikrinti nuoseklumą visuose įrenginiuose. Tačiau “Android” prietaisai pasižymi didesne ekrano dydžio, kameros kokybės ir kitų aparatinės įrangos funkcijų įvairove.

Nugalėtojas: Lygiosios. Galiausiai tai priklauso nuo to, ko ieškote aparatinės įrangos požiūriu.

Integracija su kitais prietaisais

Daugelis naudotojų nori, kad jų mobilusis įrenginys būtų sklandžiai integruotas su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, kompiuteriu ar išmaniaisiais namų įrenginiais. “iOS” siūlo aukšto lygio integraciją su kitais “Apple” įrenginiais, tokiais kaip “Mac” ir “iPad”, pasitelkiant tokias funkcijas kaip “AirDrop” ir “Continuity”. Kita vertus, “Android” suteikia daugiau lankstumo jungiantis prie ne “Android” įrenginių, pavyzdžiui, “Windows” kompiuterių ar “Google Nest” įrenginių.

Nugalėtojas: Lygiosios. Tai priklauso nuo to, kokius kitus įrenginius naudojate ir kiek jums svarbi integracija.

Kaina

Daugeliui naudotojų renkantis mobilųjį įrenginį kaina yra svarbus veiksnys. “Apple” įrenginiai paprastai yra brangesni už “Android” įrenginius, o naujausių “iPhone” kaina dažnai prasideda nuo 1000 JAV dolerių ir daugiau. Kita vertus, “Android” prietaisų kainos gali būti įvairios: nuo biudžetinių prietaisų, kurių kaina nesiekia 200 JAV dolerių, iki aukščiausios klasės pavyzdinių prietaisų, kurių kaina gali viršyti 1 500 JAV dolerių.

Nugalėtojas: Android”. “Android” prietaisai siūlo daugiau įperkamų galimybių biudžetą turintiems naudotojams.

 

Taigi, kas geriau – “iOS” ar “Android”? Kaip matome, galiausiai tai priklauso nuo to, ko ieškote mobiliajame įrenginyje. “iOS” siūlo švarią, intuityvią vartotojo sąsają ir nuolatinius saugumo atnaujinimus, o “Android” siūlo daugiau pritaikymo galimybių ir prieinamesnius įrenginius. Abi platformos turi dideles programėlių parduotuves ir stiprią integraciją su kitais įrenginiais, todėl priimant sprendimą svarbu atsižvelgti į savo individualius poreikius ir pageidavimus. Galiausiai, universalaus atsakymo nėra, o geriausias pasirinkimas priklausys nuo jūsų konkretaus naudojimo būdo ir prioritetų.

Leave a Comment