Kuri “Windows” versija yra geriausia?

Kai reikia pasirinkti geriausią “Windows” versiją savo kompiuteriui, atsakymas priklauso nuo įvairių veiksnių. Kiekviena “Windows” versija turi savų privalumų ir trūkumų, o geriausia versija priklausys nuo jūsų poreikių ir pageidavimų. Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtingas “Windows” versijas ir padėsime nustatyti, kuri iš jų jums labiausiai tinka.

Windows 10

Windows 10 yra naujausia “Windows” versija, kuri iki šiol laikoma patikimiausia ir stabiliausia “Windows” versija. Ji turi modernią sąsają ir yra sukurta taip, kad ja būtų lengva naudotis net ir tiems, kurie nėra įgudę naudotis kompiuteriu. Į “Windows 10” taip pat įtraukta daug funkcijų, kurių nebuvo ankstesnėse versijose, pavyzdžiui, asmeninis skaitmeninis asistentas “Cortana” ir naršyklė “Edge”, kuri yra greitesnė ir saugesnė už “Internet Explorer”.

Be to, “Windows 10” yra iki šiol saugiausia “Windows” versija, turinti pažangias saugumo funkcijas, pavyzdžiui, “Windows Hello”, kuri leidžia prisijungti naudojant veido atpažinimo arba pirštų atspaudų skaitytuvą. Į “Windows 10” taip pat įtraukta “Windows Defender” – antivirusinė programa, integruota į operacinę sistemą ir užtikrinanti apsaugą nuo virusų ir kenkėjiškų programų realiuoju laiku.

Vienas iš “Windows 10” trūkumų yra tai, kad ji gali reikalauti daug išteklių, t. y. sklandžiam darbui gali prireikti galingesnio kompiuterio. Be to, kai kurie naudotojai pranešė apie problemas, susijusias su automatiniais atnaujinimais, kurie gali trikdyti darbą ir būti sunkiai kontroliuojami.

Windows 8.1

2013 m. išleista “Windows 8.1” yra pagrindinis “Windows 8”, kuri buvo plačiai kritikuojama dėl painios sąsajos, atnaujinimas. Į “Windows 8.1” įtraukta nemažai patobulinimų, įskaitant grįžusį pradžios mygtuką ir tradiciškesnę darbalaukio sąsają.

Į “Windows 8.1” taip pat įtraukta keletas funkcijų, kurių nebuvo ankstesnėse versijose, pavyzdžiui, jutiklinio ekrano palaikymas, galingesnė paieškos funkcija ir galimybė sinchronizuoti nustatymus ir failus keliuose įrenginiuose.

Vienas iš “Windows 8.1” trūkumų yra tas, kad ja gali būti sunku naudotis, jei nesate susipažinę su sąsaja. Jutiklinio ekrano sąsaja optimizuota jutiklinio ekrano įrenginiams, todėl gali būti sunku naršyti naudojant pelę ir klaviatūrą. Be to, kai kurie naudotojai pranešė apie suderinamumo problemas, ypač su senesne programine ir technine įranga.

“Windows 7

2009 m. išleista “Windows 7” greitai tapo viena populiariausių visų laikų “Windows” versijų. Ji turi tradicinę darbalaukio sąsają ir yra sukurta taip, kad ja būtų lengva naudotis net ir tiems, kurie nėra įgudę naudotis kompiuteriu.

Į “Windows 7” taip pat įtraukta nemažai funkcijų, kurių nebuvo ankstesnėse versijose, pavyzdžiui, geresnis našumas ir stabilumas, galingesnė paieškos funkcija, geresnis techninės ir programinės įrangos palaikymas.

Vienas iš “Windows 7” trūkumų yra tai, kad ji nėra tokia saugi kaip “Windows 10” ir yra labiau pažeidžiama virusų bei kenkėjiškų programų. Be to, “Microsoft” paskelbė, kad 2020 m. nutrauks “Windows 7” palaikymą, o tai reiškia, kad naudotojai nebegaus saugumo atnaujinimų ir klaidų taisymų.

“Windows Vista

2006 m. išleista “Windows Vista” buvo “Windows XP” įpėdinė. Joje įdiegta daug naujų funkcijų, įskaitant pertvarkytą sąsają ir patobulintas saugumo funkcijas.

Vienas iš “Windows Vista” trūkumų buvo tai, kad ji labai reikli ištekliams, t. y. sklandžiam darbui reikėjo galingesnio kompiuterio. Be to, daugelis naudotojų manė, kad sąsaja yra paini ir sudėtinga naudoti.

Windows XP

2001 m. išleista “Windows XP” greitai tapo viena populiariausių visų laikų “Windows” versijų. Ji turi tradicinę darbalaukio sąsają ir yra sukurta taip, kad ja būtų lengva naudotis net ir tiems, kurie nėra įgudę naudotis kompiuteriu.

Į “Windows XP” taip pat įtraukta nemažai funkcijų, kurių nebuvo ankstesnėse versijose, pavyzdžiui, geresnis našumas ir stabilumas, galingesnė paieškos funkcija, patobulintas techninės ir programinės įrangos palaikymas. Vienas iš “Windows XP” trūkumų yra tas, kad “Microsoft” jos nebepalaiko, o tai reiškia, kad ji pažeidžiama saugumo grėsmių ir virusų. Be to, daugelis programinės ir aparatinės įrangos pardavėjų nustojo palaikyti “Windows XP”, o tai reiškia, kad ji gali būti nesuderinama su naujesniais prietaisais ir programomis.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Rinkdamiesi geriausią “Windows” versiją savo kompiuteriui, turite atsižvelgti į keletą veiksnių. Tarp jų yra šie:

  1. Techninė įranga: Pasirinkta “Windows” versija priklausys nuo turimos techninės įrangos. Jei turite senesnį kompiuterį su ribotais ištekliais, galbūt norėsite pasirinkti lengvesnę “Windows” versiją, kuriai reikia mažiau apdorojimo galios.
  2. Suderinamumas: Taip pat reikės atsižvelgti į suderinamumą su naudojama programine ir technine įranga. Kai kuri senesnė programinė ir techninė įranga gali būti nesuderinama su naujesnėmis “Windows” versijomis, todėl gali tekti rinktis senesnę “Windows” versiją, kad užtikrintumėte suderinamumą.
  3. Saugumas: Saugumas taip pat yra svarbus aspektas. Naujesnės “Windows” versijos, pavyzdžiui, “Windows 10”, paprastai yra saugesnės už senesnes versijas, pavyzdžiui, “Windows XP”. Jei saugumas kelia susirūpinimą, gali tekti rinktis naujesnę “Windows” versiją.
  4. Naudojimo paprastumas: Taip pat svarbi operacinės sistemos sąsaja. Jei nesate gerai susipažinę su “Windows” arba pageidaujate tradiciškesnės sąsajos, galbūt norėsite rinktis senesnę “Windows” versiją, pavyzdžiui, “Windows 7”.
  5. Kaina: Galiausiai reikia atsižvelgti ir į kainą. Kai kurios “Windows” versijos, pavyzdžiui, “Windows 10”, yra brangesnės už kitas. Rinkdamiesi geriausią “Windows” versiją savo kompiuteriui turėsite atsižvelgti į savo biudžetą.

 

Kai reikia pasirinkti geriausią “Windows” versiją savo kompiuteriui, nėra vieno universalaus sprendimo. Geriausia jums tinkama versija priklausys nuo jūsų poreikių ir pageidavimų, taip pat nuo naudojamos techninės ir programinės įrangos. Paprastai “Windows 10” laikoma patikimiausia ir saugiausia “Windows” versija, tačiau ji gali reikalauti daug išteklių ir gali būti suderinama ne su visa programine ir aparatine įranga. Windows 7 ir Windows 8.1 taip pat yra populiarios, tačiau jos nėra tokios saugios kaip Windows 10 ir ateityje gali būti nepalaikomos “Microsoft”. Galiausiai turėsite įvertinti kiekvienos “Windows” versijos privalumus ir trūkumus ir pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią versiją.

Leave a Comment